Triton - ürün grubu

Aktif bir yaşam için!Bir bakışta

Darbe emici

Yürürken Triton'un topuğuna vurduğunuzda protez ayak içindeki yay, darbe emişi için yeterlidir. Bu da eklemleriniz ve sırtınızıdaki baskıyı azaltır.

Ahenkli yürüyüş

Topuk vuruşunda depolanan enerji, yürüyüş fazında yavaşça serbest bırakılır. Böylece daha az efor harcayarak daha rahat ve doğal görünümlü bir yürüyüş sergilersiniz.

Ayakta daha rahat

Triton'un birbirine bağlı yay sistemi esnektir. Mobilitesine rağmen, ayağın, vücut ağırlığının yer değiştirmesine tepkisi neredeyse nötrdür. Durma fazı güvenilir ve rahattır.

Ayarlanabilir adım uzunluğu

Uzun bir yürüyüşte kısa ve hızlı adımlar: Önayak kısmı parçalıdır ve ayağın yük binen kısmı büyük başparmağa kadar uzatılmıştır. Salınım fazına geçerken ortaya çıkan güçlü geçişten yararlanırken adımlarınızın boyunu kendinize uygun olarak istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Hızlı yön değiştirme

İkiye ayrılmış önayak kısmı gereken kontrolü, düz olmayan yüzeylerde bile - örneğin arnavut kaldırımlarında veya ormanda - size verir. Özellikle spor yaparken gereken ani yön değişimleri Triton protez ayak kullanıcıları için sorun teşkil etmez.

Spor ve günlük yaşam

Spor yaparken ani yön değişimleri, basketboldaki zıplamalar, düz olmayan yüzeylerde yürüyüş, otobüsü yakalamak için hızlıca bir koşu veya işte saatlerce ayakta durmak: Triton tüm bu durumlar için idealdir.

Ayrık büyük başparmak

Doğal olarak güzel ayakkabılar giymeyi severiz, protezimizle de aynı şekilde, ayakkabı konusunda kısıtlı olmak istemeyiz. İşte bu tüzden Triton protez ayaklarda baş parmağınız, yazın parmak arası terlik giyebilmeniz için ayrıktır. Normal şeklinin yanısıra topuklu ayakkabı ile kullanabileceğiniz ayağın daha ince bir versiyonu daha vardır..

Kişisel seçim

Spor yapmaktan hoşlanır mısınız, suya dayanıklı ve sağlam bir ayağa mı ihtiyacınız var? Triton protez ayak ürün grubunda toplam 5 adet farklı ayak vardır. Ortopedi teknisyeninize hangi Triton ayağın sizin için uygun olduğunu danışabilirsiniz.

İşlevsellik

Triton ürün grubu

Triton'un temel versiyonuna ek olarak, diğer yüksek kalite protez ayaklar da mevcuttur; Triton Vertical Shock, Triton Harmony, Triton Low Profile ve Triton Heavy Duty. Tüm bu ayaklar Triton'un temel tasarımını paylaşmaktadırlar. Ancak farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahiptirler.

Triton

İyi bir protez ayaktan beklenen mümkün olan en doğal yürüyüşü sağlamaktır. Burada ayağın yuvarlanma işlevi çok önemli bir rol oynar. Bu işlev ne kadar nazik olursa kullanıcının yürüme döngüsü de o kadar rahat olacaktır.Eşsiz tasarımı sayesinde Triton ayak bu rahatlığın yanında stabilite, güvenlik ve engebeli yüzeylerde yürürken bile kontrol sağlar.

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock, daha fazla darbe emilimi sunar. Yürürken, koşarken ve yoğun spor yaparken güdükte hissedilen baskıları gözle görülür şekilde azaltır. Bu sayede ayak size aşırı yüklenme durumlarında bile güvenilir bir destek sunar.

Triton Harmony

Triton Harmony modeli de Vertical Shock gibi size daha fazla darbe emilimi sağlar. Ancak Harmony'de ek olarak; güdüğünüzün soketinize daha sağlam bir şekilde oturması için aktif vakum sistemi bulunur. Güdük ve soketin bu bağlantısı ayağın durumu hakkında size sezgisel olarak daha fazla bilgi vereceği gibi her durumda daha güvenli hissetmenizi de sağlayacaktır. Harmony sistemi güdük hacminin de stabilize edilmesine yardımcı olur.

Triton Low Profile

Triton Low Profile güdüğü uzun olan kişilerde kullanılır. Titanyum adaptör ve aşınmaya dayanıklı vidaların kullanılması ayağın esnek ve suya dayanıklı olmasını sağlar.

Triton Heavy Duty

Triton Heavy Duty protez ayak, aktif kullanıcılar için daha da fazla yüklenmeye izin verir. Ottobock, son derece dayanıklı olan Heavy Duty ayağı, su ve nemle temasını ve yük binmesini gerektiren aktiviteleri yapanların kullanmasını tavsiye eder. Aşınmaya dayanıklı metal aksam ve vidalar ayağın suya dayanıklı olmasını sağlar.

Tavsiye edilen diz bileşenleri

Ottobock, transfemoral amputeler için Triton ayakların C-Leg veya Genium ile birlikte kullanılmasını tavsiye eder. Mikroişlemci kontrollü diz eklemleri aktif kullanıcılar için uygundur ve doğal bir yürüme döngüsünü en ince detaylarına kadar gerçekleştirir. Son teknoloji bilgisayar, sensör ve kontrollerin bulunduğu bu eklemler günlük yaşamda karşılaşacağınız durumlara zeki bir şekilde uyum sağlayacaktır.

Downloads

Lütfen uygun bir format seçiniz

SSS