C-Leg diz eklemiBir bakışta

Tecrübe edilmiş güvenlik

C-Leg’in piyasaya sürümünün ardından, yaklaşık 15 yıldan beri mobilite yeniden tanımlandı. Bugün C-Leg, dünya çapında en emniyetli mikroişlemcili protezdir. Bu tip diğer protezler, bir çok çalışmada kıyaslanıp test edilmemiştir.

Emniyetli tökezleme koruyucu

C-Leg’de kendininizi C-Leg’in tökezleme emniyetine bırakabilirsiniz.Kritik tökezleme durumlarında darbe sönümleme özelliği sayesinde yeniden daha hızlı harekete devam edebilirsiniz. Böylece düşme riskini önlemiş olursunuz.

Doğal Yürüme

Mekanik ve elektronik özellikler sayesinde C-Leg, salınım fazı optimal düzenleme özelliğine sahiptir. Diz ekleminin daha kolay hareketinde olduğu gibi daha doğal harekete imkan sağlar. Saniyede 50 kez güç ve hız ölçülür, aynı anda hesaplanır ve işlem yapılır. Tam olarak mikroişlemci, eklemin takılmasına böyle hükmeder. Otomatik ve eş zamanlı.

Yeni Hareket Özgürlükleri

Merdiven inmeden, aşılması çok tehlikeli engellere yada eğimli arazilere, C-Leg kendini otomatik ayarlar. Fizyolojik hareket, vücudunuzu korur ve yürürken daha az enerji harcarsınız. Tökezlemede, karanlıkta, ya da kalabalıkta yürümek bir sorun teşkil etmez. C-Leg, basma fazına yüksek direnc ile dayanır ve yalnız salınım fazında açılır.

Kişiye Özgü Tasarım

C-Leg kılıfı günlük bir çok durumda koruma sağlar.Daha fazla bilgi için http://www.ottobock.de/protector-design linkini ziyaret edebilir. Zevkinize uygun kişisel C-Leg kılıfınızı seçebilirsiniz.

Boş vakitlerinizde spor yapmak daha kolay

Eklemin işlevleri ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir. 3 farklı mod farklı spor türleri çin kullanılabilir. Bu modları uzaktan kumanda yardımı ile kolayca ayarlayabilirsiniz.

Functionality

Technology

With the introduction of C-Leg technology in 1997, the full intelligent control of a prosthesis system – adaptable to the individual gait pattern – became possible for the first time. The prosthesis is controlled by microprocessor-based hydraulics that dynamically adapt the system to all walking speeds in real time. Reliably securing the stance phase is possible at the same time. This regulator mechanism is realised using a complex system of sensors. The sensors sample the load as well as the angle and angular velocity of the knee joint every 0.02 seconds. The knee joint always recognises the current phase in your gait cycle. You can move more easily without having to think about your prosthesis all the time. This allows the truly important things in life to take priority for you again.

Prosthesis training

After the fitting with a C-Leg, you want to be mobile as quickly as possible, benefit from the functionality of your new prosthesis and be well informed about the product. This is why Ottobock has developed gait training. The purpose of the exercises is to help you feel safe and gain confidence in using the C-Leg quickly. Topics such as “Living with an amputation” and “Technical information and functionality of the C-Leg” are illustrated in vivid videos with many practical examples. The gait training as such offers numerous suggestions and recommendations for performing individual exercises. Training units range from sitting down and getting up with the C-Leg to balance training to walking down stairs and ramps. As a C-Leg wearer, you can also continue performing these exercises at home after first practicing them in cooperation with a therapist or your orthopaedic technician.

İdeal protez parçaları

Triton

Triton ürün ailesinin protez ayakları aktif kullanıcı içindir. birbirine yapıştırılmış esnek karbon yaylardan oluşmuştur. Bu tasarım sayesinde ayak esnek bir şekilde çalışır, bu da ayağın daha yumuşak bir şekilde yuvarlanmasını sağlar. Sistemin esnekliği yanında ayak, yürürken ve özellikle ayakta dururken daha stabildir. Önayak yapısı farklı yüzeylere kolay uyumu sağlar, bu da hareketlerinizi daha kontrollü yapmanızı garantiler. Bu şekilde düz olmayan zeminlerde yürürken veya hızlıca yön değiştirirken mükemmel çekiş imkanı verir. Değiştirilebilen topuk kamaları, ayak yuvarlanma ve topuk vuruşunda darbe emici özelliklerin kişisel ihtiyaçlara göre kolayca ayarlanmasını mümkün kılar.

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock karbon ayak, artırılmış darbe emiş ve torsiyon kapasitesi sayesinde 1C60 Triton ayağın mükemmel işlevselliğini daha da iyileştirmiştir. Zorlayıcı durumlarda, protezin güdüğe bağlı olarak dönmesine neden olan (hızlı veya anlık hareketler) torsiyonel kuvvetler önemli ölçüde azaltılmıştır. Artırılan darbe emiş etkisi, alt taraftan güdüğü dikey olarak zıplama veya merdiven inerken etkileyen kuvvetleri azaltır.

Triton Low Profile

Triton kısa profil ayak, Triton ayağın dinamik tepkisi ve elastikiyeti ile önemli oranda kısaltılmış bir yapısal yüksekliği birleştirir. Titanyum adaptör ayağın esnek olmasını ve aynı zamanda suya karşı dayanıklılığını sağlar.

Triton Heavy Duty

Triton ayağın Heavy Duty versiyonu özellikle aktif kullanıcılar için daha fazla yük limiti sunmaktadır ve aynı zamanda suya da dayanıklıdır. Ayak, özellikle zorlu koşullarda kullanılmak amacıyla tasarlanmıştır, Titanyum adaptörü sayesinde paslanmaz.

C-Leg compact

Ottobock developed the C-Leg compact so that less mobile users can reap the benefits of C-Leg technology as well. Development of the C-Leg compact focused on the especially high need for safety of these users. According to the state-of-the-art, it offers the most effective protection against falling and results in significantly greater confidence – even in insecure everyday situations. The standing and locking function, which you can activate easily by remote control, ensures stable and comfortable standing. You stand safely on two legs. C-Leg compact wearers can walk with confidence, even on rough terrain. Stairs and ramps no longer constitute insurmountable obstacles either. But the best thing is that walking becomes a matter of course again. You no longer have to concentrate on the next step, but can be heartened and try more things. That boosts your self-confidence and reopens new possibilities in life for you.

Downloads

Lütfen uygun bir format seçiniz

Lütfen uygun bir format seçiniz

Lütfen uygun bir format seçiniz

Lütfen uygun bir format seçiniz

FAQ