Genium-Biyonik Protez Sistemi

Protez teknolojisinde bir kilometre taşıBir bakışta

Merdiven çıkma

Genium’un merdiven çıkma işlevi sayesinde merdivende basamak çıkabilirsiniz. Akıcı bir hareket serisi ile yukarı çıkıp aşağı inebilirsiniz.

Engelleri aşmak

Kaldırımlar, engeller ya da diğer olası tuzaklara , doğal hareket ve yüksek emniyetle karşı koyabilirsiniz.

Yokuşta durmak

Genium, yokuşta ve eğimli zeminde dahi ne zaman hareketin gerekli olduğunu ve ne zaman beklemek gerektiğini algılar.

Geri gitmek

Geri gitmede ya da ani hamlelerde Optimal Fizyolojik Yürüyüş devreye girerek emniyeti artırır.

Kolaylaştırılmış Salınım Fazı

Genium, küçük, büyük , yavaş, hızlı ya da düzensiz adımlar veya değişen ayakkabı ağırlığına ve kıyafetlere uyum sağlar.

Uzun batarya ömürleri

Genium’un batarya ömrü 5 güne kadar dayanır. Eklemi şarj etmek hızlı ve basittir hatta elbise altından bile yapılabilir.

Functionality

Konforlu bir şehir içi yürüyüşten, otobüse hızlı adımlara - en iyi yürüme tipi doğal ve fizyolojik olandır. Genium’la bu yürüyüşü faz faz gerçekleştirebilirsiniz. Hangi zemin olduğu fark etmez hangi hızda yürüdüğünüz fark etmez. Genium’da Dinamik Stabilize Kontrol mevcuttur. Kas-iskelet sistemini yormaz, taşıma konforunu artırır ve gün boyu daha yüksek hareket özgürlüğü sağlar.

 • PreFlex
  The knee joint is already pre-flexed when the heel strikes the ground – the way it is with a natural leg. This is automatically controlled by the electronics. You require less force to initiate a step, since the prosthetic foot makes full-surface contact with the ground more quickly.
 • Adaptive yielding control
  Intelligent knee flexion control with full-surface contact between the prosthetic foot and the ground, depending on the forces acting on the prosthesis. You can safely negotiate hills, uneven terrain and slopes, need to pay less attention to controlling your prosthesis and are able to use it intuitively. Flexion also dampens the impact of the foot, which decreases compensating movements and therefore significantly reduces subsequent orthopaedic problems as well.
 • Dynamic stability control
  This is an innovative and patented method to monitor all movement situations. Six different parameters are continuously recorded in order to define the optimum switching point between the stance and swing phase. For you this translates into enhanced safety, among other things when walking backwards or lunging.
 • Adaptive swing phase control
  The quality of the swing phase with the Genium is comparable to the natural model. The lower leg pendulum movement is precisely limited to 65° of flexion – regardless of the walking speed. The increased ground clearance minimises the risk of tripping and falling. Even on slopes, the angle-independent swing phase ensures sufficient ground clearance. There is no limitation of step variance, no matter whether you are taking short or long steps, or walking slow, fast or at irregular speed. The system even adapts intelligently to the respective shoe soles and clothing.

Protez eğitimi

Gelişmiş bir protez sistemi ancak kullanıcı onu gereğince kullanmayı biliyorsa faydalıdır! Genium son gelişmiş teknoloji ürünü ve size çok sayıda işlev sağlayan bir diz eklemidir. Bu işlevler elbette öğrenilmesi ve özellikle ilk dönemde alıştırma yapılması gereken işlevlerdir. Ancak bu şekilde Genium’un işlevlerinden tam verim alabilirsiniz.

Ottobock, fizyoterapistin, teknikerin ve kullanıcının detaylı olarak etkin bir yürüme alıştırmasının nasıl yapılacağı ile ilgili rehberlik ettiği ’Genium Yürüme Eğitimi’ni geliştirdi. Video görselleri ile, örneğin geri geri yürümek, merdiven inmek, ve engelleri aşmak, Genium ayakta durma işlevi, merdiven kullanma ve daha bir çok alıştırma gösyerilir. Bir çok alıştırma, erken dönemde Genium ile emniyet ve güven hissinin yerleşmesi için seçilmiştir.

İdeal Protez Bileşenleri

Triton

Triton ürün ailesinin protez ayakları aktif kullanıcı içindir. birbirine yapıştırılmış esnek karbon yaylardan oluşmuştur. Bu tasarım sayesinde ayak esnek bir şekilde çalışır, bu da ayağın daha yumuşak bir şekilde yuvarlanmasını sağlar. Sistemin esnekliği yanında ayak, yürürken ve özellikle ayakta dururken daha stabildir. Önayak yapısı farklı yüzeylere kolay uyumu sağlar, bu da hareketlerinizi daha kontrollü yapmanızı garantiler. Bu şekilde düz olmayan zeminlerde yürürken veya hızlıca yön değiştirirken mükemmel çekiş imkanı verir. Değiştirilebilen topuk kamaları, ayak yuvarlanma ve topuk vuruşunda darbe emici özelliklerin kişisel ihtiyaçlara göre kolayca ayarlanmasını mümkün kılar.

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock karbon ayak, artırılmış darbe emiş ve torsiyon kapasitesi sayesinde 1C60 Triton ayağın mükemmel işlevselliğini daha da iyileştirmiştir. Zorlayıcı durumlarda, protezin güdüğe bağlı olarak dönmesine neden olan (hızlı veya anlık hareketler) torsiyonel kuvvetler önemli ölçüde azaltılmıştır. Artırılan darbe emiş etkisi, alt taraftan güdüğü dikey olarak zıplama veya merdiven inerken etkileyen kuvvetleri azaltır.

Triton Low Profile

Triton kısa profil ayak, Triton ayağın dinamik tepkisi ve elastikiyeti ile önemli oranda kısaltılmış bir yapısal yüksekliği birleştirir. Titanyum adaptör ayağın esnek olmasını ve aynı zamanda suya karşı dayanıklılığını sağlar.

Triton Heavy Duty

Triton ayağın Heavy Duty versiyonu özellikle aktif kullanıcılar için daha fazla yük limiti sunmaktadır ve aynı zamanda suya da dayanıklıdır. Ayak, özellikle zorlu koşullarda kullanılmak amacıyla tasarlanmıştır, Titanyum adaptörü sayesinde paslanmaz.

Downloads

Lütfen uygun bir format seçiniz

FAQ