Custom CarbonProtector

Bir bakışta

Genium’unuz için güvenilir koruma

Aktif bir kullanıcı olarak gündelik hayatta protezinizi hangi zorlukların beklediğini bilmelisiniz. Yüksek teknolojili diz ekleminizi çizik ve darbelerden korumak için spor bir tasarıma sahip Karbon Koruyucu mevcuttur. Deneyenler avantajlarının hemen fark edildiğini belirttiler. Örneğin kozmetik kaplamayı taşımak istemeyen kişiler, karbon koruyucu ile kolaylık elde ettiler. Kolay takma çıkarma, kolay temizlik özelliğiyle aktif yaşam tarzına destek sağlar. Koruyucunun dinamik şekilden ve çekici karbon kaplamadan oluşan spor tasarımı, daha kısa kıyafetler giymek konusunda teşvik edicidir.

Bilhassa bir protez kullanıcısı olarak sizin için görüntü önem teşkil ediyor ise Karbon Koruyucu Kılıf uygun olacaktır. İhtiyacınıza uygun olarak uzun kıyafete uygun olarak bacak ölçülerinize göre özel üretim yapılabilmektedir. Fonksiyonel ve göze hitap eden özelliğiyle yaşantınızı zengin kılacaktır.

Volume compensation

The length and calf circumference of the Protector are individually adapted, so that the volume under long clothing corresponds to that of the sound leg.

Knee pad

A pad in the area of the patella makes kneeling comfortable and safe.

Charging the battery even with the Protector

Thanks to an opening on the back of the Protector, the Genium knee joint can be charged without having to remove it. Simply thread the battery charger through the opening for this purpose.

Straightforward closure

Easy to use closure technology makes the Protector quick to put on and take off.Advantages for you

Reliable protection

Designed in lightweight and simultaneously high-strength carbon, the Protector reliably protects your Genium against scratches and impacts.

Easy to use

You can put the Carbon Protector on and take it off yourself at any time. This also makes cleaning easier.

Sporty design

Worn with shorter clothing, the Carbon Protector has an attractive appearance due to its modern and sporty design. The Protector's dynamic shape and carbon surface add the finishing touch.

Downloads

Lütfen uygun bir format seçiniz