Amputasyonla yaşamak

Geçirdiğiniz operasyondan rehabilitasyon sürecine kadar, protez uygulamanızın en önemli amacı mobilitenizi geri kazanmanızdır. Doktorlarınız, terapistleriniz, ortopedi teknisyenleriniz ve Ottobock sizi bağımsız kılmak ve yaşam kalitenizi geri kazanmanızı veya artırmanızı sağlamak için sizinle çalışmak istemektedirler. Hayatınızda bazı şeyler değişecek olsa da gelecekte gayet aktif bir hayat sürebileceksiniz. Bu rehabilitasyon süreci ortalama birkaç ay alabilecek ve çeşitli faktörlerden etkilenebilecektir; özellikle de sizin motivasyonunuz ve size uygun yapılacak protezden.

Ottobock’un ürettiği modern protez seçenekleri günlük yaşamın gerektirdiği standartları karşılamaktadır. Ancak sizin aktif katkınız, rehabilitasyon sürecinin başarısı için çok önemlidir. Bu süreçte, sizin için en uygun Ottobock protezi uygulanacak ve rehabilitasyonunuzu sürdürecek doktorlar, terapistler, protez teknikeriniz size yardımcı olacaktır.

Terapi ve rehabilitasyon hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıdaki sayfalarda bulabilirsiniz. Ancak en önemlisi rehabilitasyonunuzda bulunacak kişilerin sizin için vereceği tavsiyeler ve protez önerileridir çünkü her insanın öncelikleri ve ihtiyaçları farklıdır.


Amputasyondan rehabilitasyona

Amputasyon operasyonunuz sonrası bazı değişimler sizi beklemektedir. Hayatınızın nasıl değişeceği her kişiye göre farklıdır. Rehabilitasyon süreci ortalama birkaç ay sürecektir.

daha fazla

Protez uygulaması

Amputasyon sonrası ihtiyaçlarınıza en uygun protez uygulaması yapılması gerekir. Hangi tip protezlerin sizin için uygun olacağı çeşitli etmenlere bağlıdır.

daha fazla

Protezimi nerede yaptırabilirim?

Amputasyon sonrası protez uygulaması hastahanede başlar ve genellikle sertifikalı ortopedi atölyelerinde devam eder.

daha fazla

SSS - Sık sorulan sorular

Hastalar için uzuv kaybı çeşitli soruları beraberinde getirir. Burada sık sorulan sorulara verilen cevapları bulabilirsiniz.

daha fazla