Ağrı kesicilere alternatif

Osteoartrit ağrısını rahatlatın – ama nasıl?

Osteoartrit ağrısından muzdarip olanlar için, ağrı kesici kullanmak genellikle günlük hayatlarını ağrısız olarak sürdürmenin tek etkili yolu olarak görülür. Bu göz önüne alındığında, bir osteoartrit hastasının yılda yaklaşık 1000 adet ağrı kesici kullanması şaşırtıcı değildir.

Ama bu konuya şüpheyle yaklaşmak gerekir. Ağrı kesici ve romatizma ilaçlarının yaygın kullanımının ciddi sağlık riskleri vardır. İlaçlar ağrıya neden olan etkenleri yok etmez, bunun yerine sadece ağrıyı maskeler.

Çoğu vakada, uzun süreli ilaç kullanımı doz arttırımıyla sonuçlanır, bu da ilaçlara bağımlılık yaratmakla kalmaz, uzun dönemde ciddi yan etkilere de neden olur.

Agilium ailesindeki ortezleri, çeşitli osteoartrit tiplerinde ağrı kesicilere etkili birer alternatif olarak geliştirdik. Bu ortezler, sadece ağrıyı hissettiğiniz bölgeyi etkiler. Agilium ortezlerinin kullanımının ağrı kesici kullanımını %50 oranında düşürdüğü kanıtlanmıştır. (Kaynak: Menger et al. 7/2016 “Archives of Orthopaedic and Trauma Surgery (AOTS)”).


Ağrı kesiciler için iyi bir alternatif Agilium ailesinden bir ortezdir, örneğin yenilikçi etki şekli biyomekanik olarak onaylanmış ve klinik olarak test edilmiş Agilium Freestep. (Kaynak: Schmalz et al. 2006; Schmalz et al. 2011; Fantini-Pagani et al. 2014, Menger et al. 7/2016 „Archives of Orthopaedic and Trauma Surgery (AOTS)“). Osteoartrit hastası herkes, ortezlerin etkilerini kendileri test etmelidir.


Tüm osteoartrit hastaları için uygun ürünler

Agilium ailesindeki ürünler sayesinde pek çok memnun hasta tekrar günlük aktivitelerine devam edebiliyor. Ortezlerin nasıl etki gösterdiği hakkında daha fazlasını öğrenin.

daha fazla

Dizde osteoartrit tanısı ve sonrası

Dizinizdeki osteoartrit ağrısı günlük hayatınızı etkilediğinde ne yapacağınızı bilmek zor olabilir: Bu başlıktan osteoartritle ilgili bilgi alabilir ve potansiyel tedavi yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

daha fazla

Klinik çalışmalarla etkinlği kanıtlandı

Ottobock'un diz osteoartriti için geliştirdiği ürünler hakkında yapılan çalışmaların özetlerini ve biyomekanik analizleri görmek için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz. Agilium ailesinin fonksiyonelliği, hareket kabiliyetini ve yaşam kalitesini nasıl arttırdığını kendiniz görün.