Ortezler ve destekler

Ottobock, spesifik şikayetleriniz için yüksek kalite ortezler geliştirir ve üretir. Diğer taraftan, bağdokularınızda, eklemlerinizde ve kemiklerinizde meydana gelen yaralanmalardan sonra iyileşme sürecinin hızlanması için kullanılabilecek ortezler de bulunmaktadır. Kalıcı problemlerde ise ortezler, ağrıyı önleyici veya azaltıcı olarak kullanılabilirler. Genel olarak konuşmak gerekirse, bu ürünlerin kullanılmasındaki amaç, doktorunuzun sürdürdüğü tedaviye destek ve yardımcı olmaktır. Felç ortezleri - komple bacak ortezleri veya ayak bileği ayak ortezleri gibi - bir ortotist tarafından kişiye özel ve bir ya da her iki bacağı felçden etkilenen insanlar için kalıcı olarak kullanılır. Ortezler hareketi kısıtlamalarına rağmen kişilerim mobilitelerini geri kazanmalarına da yardımcı olurlar.

Ottobock alanında ileri gelen ortopedistlerle, doktorlarla ve terapistlerle birlikte çalışarak yeni ürünler geliştirmektedir. Ürünlerin etkileri bilimsel çalışmalar sonucunda belgelenir. Ürünlerin günlük kullanıma uygun olmaları da ayrı öneme sahiptir: cildi rahatsız etmeyen hammadeler ve kolay kullanımları gözönünde bulundurulur.

İnsanların mobilitesi şirketimiz için 100 yıldan fazladır merkezi öneme sahiptir. İnsanların mobilitelerini geri kazanmaları – veya korumaları – her Ottobock ürününün asli amacıdır. İhtiyacınız olan ortez uygulamaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki yeşil kutucukları kullanın.


Agilium - Daha az ağrı. Daha aktif yaşam.

Dizde osteoartirit, yada bilinen adıyla diz kireçlenmesi, bütün eklem hastalıkları arasında en yaygın görülenidir. Pek çok insan için, yaşadıkları ağrıdan kurtulmanın tek yolu düzenli olarak ağrı kesici kullanmaktır. Size tükettiğiniz ağrı kesici miktarını yarı yarıya düşürecek ve hareket kabiliyetinizi arttırarak yaşam için kalite yaratacak Agilium ürün grubunu tanıtıyoruz.

daha fazla

Ortezler ve destekler

Ortezler ve destekler kas ve iskelet sistemindeki yaralanma ve bozukluklar durumunda reçete edilirler. Bu sayfalarda ortezlerin farklı tipleri, işlevleri ve yapıları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

daha fazla

Vücudun etkilenen bölgeleri

Servikal omurga ve omuz, dirsek, el, sırt, kalça, diz, bacak ve ayak veya ayak bileği: aşağıdaki resmi hangi ürünlerin sizin rahatsızlığınız için kullanabilieceğinizi öğrenmek için kullanabilirsiniz.

daha fazla

Klinik tablolar ve belirtiler

Farklı klinik tablolar ve belirtiler, terapi seçenekleri ve tedavi metodları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Her rahatsızlık için özel ortezler ve destekler sunulmaktadır.

daha fazla