Kalite anlayışımız ve felsefemiz

Uzmanlık merkezlerimizde en son Ottobock teknolojisi, tecrübeli personel ve birinci sınıf bir hizmetle karşılanırsınız. Tüm ihtiyaç ve beklentilerinizi kavrayarak size en uygun uygulamayı yaparak mobilitenizi tekrar geri kazanmanız veya korumanız bizim ilk ve öncelikli amacımızdır.


Uygulama süreci

Ottobock uygulama süreci, uzmanlık merkezlerimizden neler bekleyebileceğinizi size açıklar. İlk konsültasyondan uygulama sürecinize ve terapinize ve günlük normal yaşantınıza dönmenize kadar.

Multidisciplinary approach

Our prosthetists work closely with your doctors and therapists to select the optimum solution and fully prepare you for your prosthesis.

Team qualification

Our prosthetists, orthotists and therapists have much experience of working with prosthetic users. They regularly take part in Ottobock international seminars and workshops, exchanging ideas with colleagues from other Competence Centres around the world.

International standards

We at Ottobock are continuously improving our product standards, developing novel measurement tools and equipment so as to provide technologically advanced devices and superior services.