PlasmaDerm®

PlasmaDerm®

  • Yara iyileşmesini aktive eder
  • Kan dolaşımını hızlandırır
  • Direnç oluşturmadan antimikrobiyal etki
  • Çok dirençli mikroplara karşı etkilidir (MRSA)

Terapötik Aktif Bileşenleri

PlasmaDerm® cihazları tarafından üretilen soğuk plazma, terapötik olarak ilgili bir elektrik alanının, faydalı UV-A ve UV-B dalga boyu aralığında düşük ışınlamanın ve ortam havasından aktifleştirilmiş gaz parçacıklarının (moleküller) kombinasyonu ile hareket eder. PlasmaDerm®, bir dizi iyi karakterize edilmiş, terapötik olarak aktif bileşeni tek bir ekipman içerisinde sinerjetik olarak birleştiren ilk tıbbi cihazdır.

PlasmaDerm® terapisinde kullanılan elektrik alanı, yüksek frekanslı alternatif akıma dayanmaktadır. Tıpta sıklıkla kullanılan elektrik alanlarının aksine, alternatif akım alanı, tedavi edilen cilt ve yara alanları üzerinde sürdürülebilir bir derin uyarıcı etkiye sahiptir. Derin stimülasyon ciltte kan mikrosirkülasyonu artırır, bu da yaranın oksijen ve besinlerle beslenmesini artırır. Kısacası, PlasmaDerm® terapisi yara iyileştirici gücü harekete geçirir.

PlasmaDerm®, güvenilir bir şekilde antimikrobiyal etki gösterir ve Metisiline dirençli Staphylococcus aureus (MRSA) gibi çok dirençli problem mikroplarına karşı bile etkilidir.

Endikasyonları

PlasmaDerm® tedavisi için primer endikasyonlar, venöz ve arteriyel ülserler, bası yaraları ve diyabetik ayak sendromu gibi kronik yara iyileşmesi bozukluklarıdır.

Bir elektrik alanı ile derin uyarım ve sonuçta kan mikrosirkülasyonunun uyarılması, yara dokusunun oksijen ve besinler ile daha iyi bir şekilde beslenmesini sağlar. Topikal olarak aktif plazma bileşenleri, yara yatağındaki mikrop yoğunluğunu güvenilir bir şekilde azaltır.

Mikrosirkülasyonun derin etkili uyarımı ve topikal mikrop azaltma kombinasyonu yara iyileştirme gücünü aktive eder.

PlasmaDerm® terapisi ayrıca, yukarıda belirtilen örneklerden farklı yaralarda da kullanılabilir; örneğin kötü iyileşen cerrahi yaralar.

Terapi Önerileri

Optimal sonuçlar elde etmek için, PlasmaDerm® tedavisi haftada iki-üç defa uygulanmak üzere iki ila üç hafta süresince tekrarlanmalıdır. Olgu bazında ve endikasyona bağlı olarak terapi uzatılabilir. Uygulama basit ve hızlıdır. Önerilen tedavi süresi cm² cilt yüzeyi başına 90 saniyedir. Teknik ayarların optimizasyonundan sonra, PlasmaDerm® cihazı tek tuş tekniği ile kullanılabilir. Başarılı brifingin ardından, PlasmaDerm® Terapi hemşireler tarafından uygulanabilir.


PlasmaDerm®FLEX9060

Kullanımı kolay PlasmaDerm®FLEX9060 cihazları, mobil bakımda kullanım için uygundur. Cihazlar küçük, taşınması ve çalıştırılması kolaydır. Tek ihtiyacınız olan 100-240 V'luk bir soket.

PlasmaDerm®FLEX9060 cihazı geniş cilt bölgelerinin tedavisi için geliştirilmiştir. Steril, değiştirilebilir PlasmaDerm®FLEX9060 elektrodu 27 cm²'lik bir alanı kaplar. Elektrot esnektir ve cilt yüzeyinin eğriliğine en uygun şekilde ayarlanmasını sağlar. Elektrodu çevreleyen ekstra bir sünger, tedavi sırasında eşit yüzey teması sağlar.

Plazma üretimi için sadece ortam havası kullanılır. Harici gaz kaynağına gerek yoktur.

CINOGY GmbH, cihazların tıbbi cihazlar için 93/42 / EEC sayılı AB Yönergesi ile uygunluğunu beyan eder.

İletişim Formu

Konseptimizle ve ürünlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurun, size en kısa sürede geri dönüş yapalım. Diyabetik ayak konsepti iletişim formu için buraya tıklayın.

Klinik Çalışmalar

Effect of direct cold atmospheric plasma (diCAP) on microcirculation of intact skin in a controlled mechanical environment

Alleviation of chronic venous leg ulcers with a hand-held dielectric barrier discharge plasma generator (PlasmaDerm® VU-2010): results of a monocentric, twoarmed, open, prospective, randomized and controlled trial

In Vitro Susceptibility of Important Skin and Wound Pathogens Against Low Temperature Atmospheric Pressure Plasma Jet (APPJ) and Dielectric Barrier Discharge Plasma (DBD)

Improvement of cutaneous microcirculation by cold atmospheric plasma (CAP): Results of a controlled, prospective cohort study

The repetitive use of non-thermal dielectric barrier discharge plasma boosts cutaneous microcirculatory effects